img منتشر شده در: ۱۱ / ۰۲ / ۱۳۹۵

افزایش قیمت خودرو از سر ناچاری بوده است

دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن قطعه‌سازان می گوید شورای رقابت از سر «ناچاری» قیمت خودرو را افزایش داده است.

به گزارش پرشین خودرو: آرش محبی نژاد در گفت و گو با خبرنگار «پرشین خودرو»، با بیان این مطلب اظهار کرد: در حقیقت باید دانست گرانی یا افزایش قیمت یک محصول مفهوم نسبی دارد و همواره افزایش قیمت به معنی گرانی مطلق نیست.

وی در همین رابطه ادامه داد: چون توان خرید مردم پایین است این افزایش چند دهم درصدی به چشم آمده است و گرنه اگر مردم می توانستند خودرو بخرند قدر مسلم این افزایش قیمت های متناوب و دوره ای کوچکترین اثری در درآمد و وضعیت مالی خانورهای ایرانی ایجاد نمی کرد.

محبی نژاد در این خصوص اینکه آیا موافق افزایش قیمت است یا خیر؟ اینگونه توضیح داد: در حقیقت هیچ کس از افزایش قیمت راضی به نظر نمی رسد چون اگر مردم می توانستند بخرند با همان قیمت های قبلی خودروی خود را خریدرای می کردند وانگهی با این افزایش قیمت گرچه اندک بوده است اما باز برای مردم خرید خودرو دشوارتر می شود.

وی افزود: در ترکیه قیمت خودرو بالاست و حتی نمونه های مشابه آن که در کشور هم وجود دارد باز گران تر از داخل کشور است اما چون توان مردم برای خرید خودرو بالاست این گرانی اصلا محسوس نیست.

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان در پایان خاطر نشان کرد: روش افزایش قیمت به صورت دستوری روشی کاملا غلط و از دور خارج شده ای است و تقریبا در هیچ کجای جهان به این شیوه تعیین قیمت صورت نمی گیرد بر همین اساس در کل مخالف «تعیین قیمت» یه صورت دستوری هستیم.