طرح واردات خودرو در کمیسیون صنایع نهایی شد

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس به رفع ایرادات طرح ساماندهی صنعت خودرو اشاره کرد و گفت: کمیسیون صنایع و معادن هفته گذشته اصلاحات طرح واردات مدیریت شده خود را نهایی و این مصوبه را برای بررسی به صحن علنی ارسال کرد.

به گزارش از خانه ملت: سیدجواد حسینی کیا با اشاره به رفع ایرادات ساماندهی صنعت خودرو در کمیسیون متبوعش، گفت: بعد از اینکه شورای نگهبان به مصوبه قبلی ایراداتی وارد کرد کمیسیون صنایع و معادن، نمایندگان خودروسازان، قطعه سازان و بانک مرکزی و اعضای شورای نگهبان هفته قبل اصلاحات این طرح را نهایی و مصوبه را به صحن علنی مجلس ارسال کرد.

نماینده مردم سنقر در مجلس توضیح داد: بر اساس مصوبه کمیسیون هر فرد حقیقی یا حقوقی می تواند صادرات خودرو، قطعات خودرو و کالاهای مرتبط نسبت به واردات خودرو، نسبت به تنظیم بازار اقدام کند.

او با اشاره به نهاد تصمیم گیری برای تعیین خودروهای وارداتی گفت: شاخص کیفیت و مصرف سوخت خودرو های وارداتی و نیز سقف مجاز واردات این خودورها سالانه با پیشنهاد وزارت صمت و با تایید هیئت وزیران تامین می شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: درست است که باید از تولیدات داخل حمایت کرد اما در حال حاضر که نولید داخل پاسخ گوی نیاز بازار نیست باید این تقاضا را از طریق خودروهای وارداتی تامین کرد. این موضوع باعث شد که کمیسیون صنایع و معادن این طرح را اصلاح کرده و واردات خودرو را کلید بزند.

نایب رئیس کمیسیون صنایع اضافه کرد: با واردات مدیریت شده بازار تعادل پیدا خواهد کرد و شاید خودروسازان داخلی نیز خودروهای با کیفیت تری تولید کنند.


اخبار و تازه ها