اهمیت لنت ترمز

در این گزارش به اهمیت لنت ترمز و علت فرسودگی آن می پردازیم 

 به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ترمرها از مهمترین سیستم های ایمنی خودرو به حساب می آیند.

باید از سالم بودن ترمزها و لنت ترمزها اطمینان کامل داشت، تمام تعمیرات لنت ترمز به مکانیک نیاز ندارد و می توان لنت ترمز را در خانه بررسی کرد بدون اینکه چرخ را برداریم، حتی به ابزار زیادی برای این نگهداری مهم نیاز نیست.

در این گزارش به تمام نکاتی که برای شروع بررسی لنت ترمز خود بدون برداشتن چرخ باید بدانید پرداخته ایم.

چرا باید ضخامت لنت ترمز را بررسی کرد؟ ممکن است این موضوع ساده به نظر برسد اما مکانیک ها همیشه آسیب وارد شده به لنت های ترمز را بررسی می کنند، بسیاری از مردم نمی دانند لنت های ترمزشان چقدر اهمیت دارد و همین طور فرسوده شدن لنت های ترمز چقدر حائز اهمیت است.

لنت های ترمز مثل بقیه سیستم ترمز مسئول توقف خودرو هستند. بطور کلی لنت های ترمز اصطکاک را برای متوقف کردن چرخ ها فراهم می کنند و هم چنین از آسیب به روتورهای ترمز جلوگیری می کنند و گرمای ایجاد شده توسط آن اصطکاک را توزیع و کنترل می کنند.

این بسیار مهم است چون مالش فلز برروی فلز در سرعت های رانندگی می تواند باعث آسیب و پارگی بسیار سریع شود. لنت های ترمز برای این طراحی شده اند که این استرس را بدون آسیب به خودرو یا چرخ های خودرو کنترل کنند.

چرا لنت ترمز فرسوده می شود؟ لنت های ترمز فرسوده می شوند و معمولا هر50000 مایل باید تعویض شوند. چرا این لنت ها از دوام بیشتری برخوردار نیستند؟ از آنجایی که این لنت ها نیاز به تحمل سطح بالایی از اصطکاک و گرما بدون ایجاد آسیب دارند باید کمی نرم شوند، این بدان معناست که لنت های ترمز بطور طبیعی در طول زمان خراب می شوند و این در واقع نشانه ای از کارکرد لنت ترمز شما است.

اگر این لنت ها خیلی سفت و با دوام بودند، با هر بار استفاده از ترمز به بقیه خودرو آسیب می رساندند.

برخی از مواد لنت ترمز مثل لنت ترمز سرامیکی دوام بیشتری نسبت به بقیه دارند. همانطور که گفتیم هیچ ماده شناخته شده ای وجود ندارد که عملکرد ترمز خوبی را بدون فرسوده شدن در طول زمان ارائه دهد و به چزخ و روتوز های شما آسیب نرسانند.


اخبار و تازه ها