راه حل مشکل ترافیک تهران چیست؟

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران از آمادگی شورای شهر برای ارائه راهکارهای علمی رفع مشکل ترافیک خبر داد.

 به نقل از ایسنا: سید جعفر تشکری هاشمی در صفحه اینستاگرامش نوشت: سالهاست مسئله ترافیک یکی از مهمترین دغدغه های زندگی شهری عنوان شده است. این موضوع باعث کاهش کیفیت زندکی، اتلاف وقت مردم، آلودگی و صدا و هم چنین تهدیدی برای سلامتی شهروندان شده است.

نکته قابل توجه این است که شهرهای زیادی از جهان دچار این مشکل بوده اند اما با مطالعه و برنامه ریزی موفق به حل این مشکل شده اند. او نوشت: همانگونه که مقام معظم رهبری هم فرمودند: ترافیک راه حل علمی دارد بنابراین با مطالعات تطبیقی و بومی سازی آن، ماهم می توانیم مشکل را حل کنیم. از مهم ترین راهکار های تجربه شده در دنیا، توسعه و تقویت زیر ساخت های شهر هوشمند و ارائه خدمات برخط می باشد.

تشکری هاشمی نوشت: باید توجه داشت که دستیابی به این موفقیت نیازمند مشارکت همه مردم و همکاری تمامی سازمان های مرتبط می باشد و کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران نیز در اجرای این طرح به منظور فراهم آوردن فضایی مطبوع در ترافیک شهری از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد و با همکاری و هماهنگی تمامی دستگاه های مسئول در ترافیک خصوصا شهرداری تهران و پلیس راهنمایی رانندگی پشگام در رفع موانع و بکارگیری تمامی ظرفیت ها خواهد بود و جبران فوری کاستی ها در بخش تردد و اتوبوسرانی و انضباط بخشی به تردد ها از جمله این حرکت خواهد بود.


اخبار و تازه ها